Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Günübirlik Eskişehir Turu | Günübirlik Tur131 - 1300TL

Kültür Turu
Program:

Odun Pazarı - Tarihi Atlıhan Çarşısı-  Kurşunlu Camisi ve Külliyesi -  Lüle Taş Müzesi - Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı - Porsuk Çayı - Balmumu Heykel Müzesi

Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Sazova Kent Park Devrim Arabaları Günübirlik Eskişehir Turları

Program

✅  Odun Pazarı - Tarihi Atlıhan Çarşısı-  Kurşunlu Camisi ve Külliyesi -  Lüle Taş Müzesi - Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı - Porsuk Çayı - Balmumu Heykel Müzesi

 

Gece saat 00:00 da İzmir’den hareket ile turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz mola ile yaklaşık 6 saat sonra Eskişehir’de oluyoruz. İzmir çıkışlı günübirlik Eskişehir Turumuza başlıyoruz. İlk Durağımız Odun Pazarı Eskişehir’in meşhur lezzetlerinden, geleneksel Kırım Tatar mutfağının ürünü olan “çiğ börek”le kahvaltımızı alıyoruz ve Odun Pazarı evleri arasında Odun Pazarı evlerini dolaşıp, rengârenk Odun pazarı evlerinin arasından geçip Atlıhan Tarihi Çarşısı’na ulaşıyoruz. Odunlarını pazarlamaya gelen tüccarların kendilerine ve atlarına ev sahipliği yapan Atlıhan, günümüzde el sanatları çarşısı olarak hizmet vermektedir. Gezimize Kurşunlu Camisi ve Külliyesi ile devam ediyor ve gezip bilgi aldıktan sonra cam üfleme ve süsleme sanatı ile ilgili bir gösteri izliyoruz. Ardından Eskişehir’in simgesi hâline gelmiş olan ve dünya üzerinde sadece bu şehirde çıkarılan lüle taşından yontulmuş sanat eserlerinin sergilendiği Lüle Taşı Müzesi’ni geziyoruz. Ardından turumuza 400 bin m² alan üzerine kurulu Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı ile devam ediyoruz. Burada nostaljik trene binip korsan gemisinden masal şatosuna, su altı dünyasından bilim deney merkezine, Miniatürk’ten Nasreddin Hoca’ya bir yolculuk yapıyoruz. Ve 1894 Yılında temelleri atılan bugünkü adıyla TÜLOMSAŞ Fabrikasından gidiyoruz. 1961 yılında Cemal GÜRSEL’İN talimatıyla Türk Mühendislerin çabaları ile yapılan ilk Türk arabası olan “Devrim” i gördükten sonra Porsuk Çayı’na gidiyoruz. Porsuk Çayı Kıyısında Öğlen Yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra Türkiye’nin Amsterdam’ı ya da Venedik’i gibi haklı yakıştırmalara konu olan Porsuk Çayı üzerinde tekne turu ile yolculuk yapıyoruz. Sonraki durağımız, dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi… Müzede başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın ünlü simalarına ait, gerçek hissi uyandıran 160’ın üzerinde heykel hayranlık uyandırıyor. Müzeyi gezdikten sonra Sonrasında Sırada Eskişehir’e, Türkiye’nin, denizi olmayan bir kentinde plaja sahip olma ayrıcalığını kazandırmış olan KentPark var. “Bozkır ortasında plaj olur mu?” sorusunun cevabının “Evet.” olduğunu Kent Park sayesinde gözlerimizle görüyoruz. Park içerisindeki gölet, plaj, açık yüzme havuzları, at binme alanları ve yürüyüş parkurlarından faydalanıp aracımıza geri dönüyoruz. Saat 18.00 itibarıyla İzmir’e hareket ederek dolu dolu geçen turumuza bir başka MARTI TUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

HAREKET NOKTALARIMIZ:
Karşıyaka Anıt Önü
Bornova Ege Üni Acil Önü
Şirinyer Eroğlu İş Merkezi Önü
Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi Önü

NOT: Hareket saatleri ve rehberimizin iletişim numarası 1 gün önce sizlere SMS yolu ile bildirilecektir.

Fiyata Dahil Olanlar

  - Lüks Araçlar İle Ulaşım 

  - Çevre Gezileri 

  - Rehberlik Hizmetleri

  - Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

  - Müze ören yeri giriş ücretleri

  - Öğlen Yemeği

  - Kişisel Harcamalar 

  - Porsuk Çayında Tekne Turu

   

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 1300 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
1373TL
1412TL
1443TL
Word Kart
1373TL
1412TL
1443TL
Maksimum
1373TL
1412TL
1443TL
Axess
1373TL
1412TL
1443TL
Paraf
1377TL
1416TL
1495TL
CardFinans
1377TL
1416TL
1495TL

TANITIM VİDEOSU