Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Kapadokya 1 gece konaklamalı | Konaklamalı Tur - 270.00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

kapadokya 1 gece konaklamalı tur

Program

Akşam Saat 19:00'da Üçkuyular Opet Benzin ist. önü19:20’de Üçyol Yazahaneler, 19:45 Karşıyaka Anıt Heykeli 20:15  Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula, Afyon ve Konya’da vereceğimiz molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı (Ekstra) Aksaray'da Ağaçlı tesislerinde serbest olarak alıyor...

1.GÜN: Nevşehir - Niğde - Kayseri ucgenindeki doğal guzelliklerini 3917 m. yuksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yuksekliğindeki Hasan Dağ`a borclu olan, Perslerin Guzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bolgesine doğru yol alıyoruz. Tuz Golunu panaromik goruyoruz ilk durağımız guvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi icinde yapacağımız yuruyuş esnasında Ağacaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de goruyoruz. İkinci durağımız; duşman baskınlarından kacan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir muhendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ). Yeraltı kentinin hemen ardından Uchisar istikametine doğru yol alıyoruz. Guvercinlik Vadisini ve Uchisar Kalesinin fotoğrafını cekip Oğle yemeğimiz icin kaya oyma bir mekana varıyoruz. Otantik bir mekanda aldığımız yemeğin ardından canak-comleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı gorup camurundan yapılan canak-comleklere dair bilgi alıyoruz. Cok başlı peribacalarının en guzel orneklerini goreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ`da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar cektikten sonra ilginc peribacası oluşumlarını icerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Urgup icinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan Ucguzeller Peribacalarını goruyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele yerleşme. ( programda ki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17.30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın hazırlıklı olunmasında yarar vardır.) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yoreye ozgu Turk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz.

 

2.GÜN: Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız acık bufe sabah kahvaltısı sonrasında ( Kahvaltı oncesi BALON TURU Ekstra ) EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araclarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından ucuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa suren bir hazırlıktan sonra balonlar gun doğumuna yakın ucuşa başlayacaklardır. Ucuş yaklaşık 1 saat surer. Ucuş sonunda konuklarımız icin ozel bir kutlama yapılacak, ayrıca ucuş hatırası olarak ucuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araclarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.) otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atolyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerini anlatacağız. Onyx Taş Atolyesinden sonra eski adı Korama olan Goreme Vadisi icindeki Goreme Acık Hava Muzesi ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Carıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise muzede goreceğimiz yerler arasında. Goreme Acık Hava Muzesinin Ardından İzmir e dönüş e geçiyor

Fiyata Dahil Olanlar

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR

  * ULAŞIM

  * 4* HOTEL KONAKLAMASI

  * REHBERLİK HİZMETİ

  * HOTELDE 1 AKŞAM YEMEĞİ

  * HOTELDE 1 SABAH KAHVALTISI

  * ARAÇ İÇİ SICAK SOĞUK İKRAMLAR

  * SEYAHAT SİGORTASI

  * MT TUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayanlar

  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

  *MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

  * ÖĞLEN YEMEKLERİ

  * EXTRA HARCAMALAR

  * HOTELDE EXTRA İÇECEKLER

  * TÜRK GECESİ

  * BALON ve ATV Turu

  Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi, şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

   

  *Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

  * 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

   

  * Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre geziye uygun küçük araç tahsis edilebilir .

   

  *Turizm Bakanlığına bağlı Müzelerde MÜZE KART uygulaması geçerlidir.

   

  * 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

   

  * Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

   

   * Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

   

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 270.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
285TL
293TL
300TL
Word Kart
285TL
293TL
300TL
Maksimum
285TL
293TL
300TL
Axess
285TL
293TL
300TL
Paraf
286TL
294TL
311TL
CardFinans
286TL
294TL
311TL

TANITIM VİDEOSU