Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

İstanbul Hırka-ı Şerif Camiler Oruç Baba Türbesi | Günübirlik Tur140 - 3500TL

Kültür Turu
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

İstanbul Ramazan ve Kadir Gecesi özel Camiler turu

Program

1.GÜN: 23:00 Üçkuyular Opet 23:15 Üçyol 23:30 Buca Eroğlu iş hanı Önü 23:45 Bayraklı Üst Geçit 00:00 Karşıyaka anıt 00:15 Bornova ege üniversite hastaneden konuklarımızı aldıktan sonra Huzur dolu bir iftar geçirmek amacı ile turumuza başlıyoruz. Gece Sahurumuzu bursada yaptıktan sonra Sabah namazını Bursa ulu camii de kılıyoruz. Ulucami, Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’ nın Ayasofya’sıdır, Demiş ve cümlelerine Hızır a.s Ulucamideki vav harfinin önünde her sabah namaz vakti gelip orda namaz kılıyormuş. eğer bir gün Ulucamiye giderek namaz kılacak olursanız mutlaka vav harfinin orda namaz kılın. Belki Hızır a.s'la birlikte namaz kılarsınız. Şeklinde seyahatnamesi bahsetmiştir. Bursa da sabah namazının ardından Yalova üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz. Sabah tur programımıza ilk önce mezarının uzunluğu 17 metre, genişliği de 4 m olan YUŞA HAZRETLERİNİ ziyaretle başlıyoruz. Dualarımızı ettikten sonra, EYÜP SULTAN CAMİİ’NE gidiyoruz, türbe ziyaretimizin ardından, PİERRE LOTİ tepesine çıkıyoruz. Halicin muhteşem manzarasını seyrettikten sonra SÜLEYMANİYE Camii ziyaretimizi de gerçekleştirip otelimize yerleşiyoruz. İftarımızı İster otelimizde isterseniz de sultan Ahmet meydanında yaptıktan sonra, Sultan Ahmet camii de teravih namazları kılabilir ve buradaki Ramazan eğlencelerini izleyebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

Konaklama otelimizde. Lady Diana Hotel

2.GÜN: Sahur yemeğimizi otelimizde alıyoruz, Ayrıca Otelimizin Kahvaltı servis ve Otelimizden çıkış yapıyoruz. İstanbul Turunun olmazsa olmazı olan BOĞAZ TURU’na katılıyoruz. Rehberimiz eşliğindeki Boğaz turumuzun ardından Mısır Çarşısında Serbest Zaman verip sonrasında ŞEHZADEBAŞI CAMİİ, HIRKA-İ ŞERİF CAMİİ, FATİH CAMİİ ziyareti ve ardından Kadir gecesinin iftarını oruç baba türbesinde açıyoruz. Ardından İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda Alıcağımız Sahur kahvaltısının ardından Sabah 06:00 saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki MARTI TUR’da Buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  * Otelle Konaklaması 1 gece

  * Oda Kahvaltı Konaklama Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri

  * Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Çevre Gezileri

  * Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  * Seyahat Sigortası

  * Martı Tur Refakatı

  * Tüm Ulaşım giderleri köprü ve feribot ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Müze Ören Yeri, Teleferik ve Milli Park Giriş Ücretleri

  * Öğle Yemekleri

  * Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler

  * İftar ve Sahur yemeği

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 3500 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
3696TL
3801TL
3885TL
Word Kart
3696TL
3801TL
3885TL
Maksimum
3696TL
3801TL
3885TL
Axess
3696TL
3801TL
3885TL
Paraf
3707TL
3812TL
4025TL
CardFinans
3707TL
3812TL
4025TL

TANITIM VİDEOSU