Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Metropolis Antik kenti ve 5.Menderes Deve Güreşi festivali | Günübirlik Tur - 70.00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Metropolis Antik kenti ve 5.Menderes Deve Güreşi festivali

Program

Sabah 08:00 Karşıyaka Anıt- 08:20 Bornova Ege Üniversitesi Acil önü- 08:35 Şirinyer Eroğlu iş merkezi-08:45 Üçyol Kamil koç yazıhanesi 09:00 Gaziemir Migros önü buluşma noktalarımız.

Kahvaltımızı ekstra olarak Torbalı’da simit sarayında yapıyoruz. İlk durağımız Metropolis Antik Kentini geziyoruz.

Metropolis Antik Kenti, İzmir çevresindeki tarihi yapıları ve antik kentleri keşfetmek isteyenleri kendine hayran bırakan bir zenginliği barındırıyor. İzmir’e bağlı Torbalı ilçesi sınırlarında yer alan antik kent, günümüzden beş bin yıl öncesine dek uzanan bir geçmişe sahip.İsminin anlamı ‘Ana Tanrıça Kenti’ olan Metropolis şehrindeki ilk kazılar 1989’da başladı. Hala devam eden kazılarda, topraktan yapılan çok sayıda ana tanrıça heykelciği, kutsal mağaralar, tiyatro, meclis binası olarak bilinen bouleuterion, üstü kapalı gezinti yolu olan stoa, mozaikli salon, hamamlar ve evler ortaya çıkarıldı. Ardından 5.geleneksel deve güreşinin yapıldığı alana doğru seyahatimize başlıyoruz.

Deve güreşi, ülkemizde özellikle Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde düzenlenen ve yörük kültürüyle ilişkili olan güreşlerdir. Kültürümüzün vazgeçilmez ögelerinden olan deve güreşleri, ülkenin, özellikle kıyı kesimlerine yakın bölgelerde, ilgi ile takip edilmektedir. Deve güreşinin tarihi 19. yy başlarına kadar dayanır. O tarihlerde İzmir yönünden gelen kervanlar, eski adı Karapınar olarak bilinen İncirliova ilçesinde konaklamaktaydı. Konaklama sırasında yükü olmayan boşta olan develer birbirleriyle oynarlardı. Bu durumu gören deve sahipleri, bu hareketlere karşı ilgi duyarak zamanla develerin birbiriyle oynamalarını güreş halinde organize etmeye başlamışlar ve bu oyunları bir gelenek haline getirmeye başladılar. Tören yerinden ayrılarak ,bir başka Martı Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  Ulaşım-Rehberlik-Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

  Sabah kahvaltısı-Öğle yemeği-Ekstra Harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 70.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
74TL
76TL
78TL
Word Kart
74TL
76TL
78TL
Maksimum
74TL
76TL
78TL
Axess
74TL
76TL
78TL
Paraf
74TL
76TL
81TL
CardFinans
74TL
76TL
81TL

TANITIM VİDEOSU