Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Samos Adası Turu | Günübirlik Tur297 - 199TL

Kültür Turu
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Yunanistan Samos Adasında geçireceğiniz iki günlük eşsiz bir program

Program

SAMOS ADASI BAYRAM TURU - 1. GÜN PROGRAMI

 Sabah saat 07:00'de  KUŞADASI EGE PORT ana girişi önünde Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08:30’de kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. 1 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adası Vathi limanına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz bagajlarını bizleri bekleyen aracımıza teslim ediyorlar. Sonrasında rehberimiz nezaretinde yürümek suretiyle adanın başkenti olarak kabul edilen Vathi kentini keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Pisagor Meydanı ve Aslan heykeli gibi önemli ögeleri yakından tanıma şansını buluyoruz. Gezimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberlerinin belirleyeceği serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi kentinde gerçekleştirdiğimiz gezimiz sonrasında rehberimizin belirlemiş olduğu buluşma noktası ve saatinde hazır bir şekilde aracımıza geçip buradan adanın kuzeybatısında bulunan Karlovasi şehrindeki otellerimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. (Not:Odalara giriş saati 14.00’tür) Otobüsümüzle gerçekleştirdiğimiz sahil hattında ki keyifli yolculuğumuz sonrasında yaklaşık olarak 40 dakika sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza dinlenmek üzere yerleşiyoruz.

SAMOS ADASI BAYRAM TURU - 2. GÜN PROGRAMI

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından,rehberimizin belirleyeceği hareket saatinde otellerimizin önünden hareket edicek olan otobüsümüze biniyor; Buradan Samos adasının güneybatısında yer alan,konumu itibariyle adanın en yüksek dağ köylerinden birisi olan Platanos köyüne doğru hareket ediyoruz. Bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyor ve bu keyifli rotanın sonunda; Pitoresk bir görüntü çizen Platanos köyüne ulaşıyoruz.Burada misafirlerimiz rehberleri eşliğinde yaptıkları köy gezisi sonrasında belirlenen serbest zaman içerisinde köy meydanında arzu ederlerse kahvelerini (extra) alabilecekleri gibi dileyen misafirlerimizde son derece güzel panaromik fotoğraf kareleri yakalama şansına sahip olucakları Platanos ziyaretimiz sonrasında Karlovasi'ye dönüş için harekete geçiyoruz. Karlovasi'ye dönüş sonrasında rehberimizle birlikte yürümek suretiyle adanın ikinci büyük kenti olan Karlovasi kentini keşfe çıkıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında Karlovasi kenti meydanında arzu eden misafirlerimiz yemek (extra) imkanı bulduktan sonra rehberlerinin belirlediği buluşma saatinde bir araya gelmek suretiyle yürüyerek Karlovasi kenti içerisinde ki gezilerine devam edip sonrasında bizleri bekleyen otobüsleri eşliğinde Potami Aşıklar plajını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Burada gerçekleştiriceğimiz panaromik gezimiz sonrasında otellerimize dinlenmek üzere geriye doğru otobüsümüzle hareket ediyoruz.

 SAMOS ADASI BAYRAM TURU - 3. GÜN PROGRAMI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor valizlerimizle birlikte rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuzun son gününde otel önünde bizleri bekleyen otobüsümüze valizlerimizi teslim edip hazır oluyoruz. Samos Adası'nın güneybatısında bulunan ve Pisagor’un doğum yeri olarak kabul edilen Pythagorion kentine doğru yol almak üzere harekete geçtiğimiz de yolların üzerinde bizleri karşılayan üzüm bağlarını görüyor ve bir kez daha adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz. İlk durak noktamızı Samos’un şarabı kadar ünlü olan ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasında gerçekleştiriyoruz.Buradaki molamız sonrasındaysa şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. İkinci durak noktamızı gerçekleştirmek üzere adayla özdeşleşmiş olan Antik dönemin ünlü matematikçisi Pythagorias'ın tasarımı olan eşsiz kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve bilinen adıyla “Adalet Kupası” olarak anılan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz.Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Pythagorion'a vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Bu güzel beldenin çarşısında,serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz alışveriş ve yemek (extra) imkanı bulacaklardır. Rehberimizin belirlediği buluşma zamanında otobüsümüzle yarım saatlik bir yolculuk sonrasında özellikle yaz sezonu içerisinde adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz bu şirin beldeyi dolaşma imkanına sahip olucaklar. Burada geçirdiğimiz molamızın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve Samos Adası'nın başkenti kabul edilen Vathi kentinde bulunan teknemize geçmek üzere limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17:30’da Vathi’den hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve başka bir Martı Tur organizasyonunda yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Notlar:

1- Otellerde unutulan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir, lütfen unutulan eşyaların geri getirilmesini talep etmeyiniz.

2- Dileyen misafirlerimize taverna gecesi(FİX MENU) ile alakalı olarak rehberiniz tarafından bilgi verilecektir.

3- Mevcut Samos programımız Mayıs ayında yaz sezonuyla birlikte güncellenecektir.

4- Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

 **İZMİR'DEN TRANSFERİMİZ VARDIR( EKSTA )**

 

! Bir gece konaklamalı seçeneğimiz de mevcuttur.

! Kurban Bayramı Özel 3 gece konaklamalı tur 255 Euro

! Kuşadası Liman hareketimiz de mevcuttur.

Fiyata Dahil Olanlar

  * Gidiş - Dönüş Gemi bileti

  * 2 Gece Kahvaltı Dahil Otel konaklaması 

  * Rehberlik hizmeti ve Ada turları

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

  * Öğle Yemekleri

  * Vize Ücreti ( Yeşil pasaport ve Schengen Vizesi olmayanlar için )

  * Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası

  * Yurtdışı çıkış harcı

  * Kişisel harcamalar

  * izmir Transfer Ücreti 20 € ( Bayram ücreti 25€ )

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 199 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
210TL
216TL
221TL
Word Kart
210TL
216TL
221TL
Maksimum
210TL
216TL
221TL
Axess
210TL
216TL
221TL
Paraf
211TL
217TL
229TL
CardFinans
211TL
217TL
229TL

TANITIM VİDEOSU