Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Efes Antik Kenti Gece Turu | Günübirlik Tur308 - 699TL

Kültür Turu
Program:

Efes Antik Kenti  Odeon Kent Belediye Sarayı (Prytaneion) Domitian Meydanı ve Tapınağı Hadrian Tapınağı, Trajan Çeşmesi, Yamaç evler ve Antik tuvaletleri(Latrina)  Celsus Kütüphanesini

Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Efes Antik Kentinin büyüsüne gece ışıkları ile tanık olmaya ne dersiniz

Program

Efes Antik Kenti’nde zamanda yolculuk temalı bir geceye ne dersiniz?

İzmir’den 19:30 da sizlere belirttiğimiz noktalardan hareketle Selçuk’a doğru yola koyuluyoruz. Yol güzergâhı boyunca bölge ile ilgili gerekli bilgileri rehberimizden dinliyoruz.  Efes Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Kente Üst kapıdan giriş yapıyoruz ve ilk olarak rehberimizden genel bir Efes anlatımı dinliyoruz. Sonrasında Bouleterion ya da Odeon olarak geçen Kent Meclisini ziyaret ediyoruz. Sonrasında önünde kutsal ateşin yandığı Belediye Sarayı (Prytaneion)u görüyoruz. Devamında Asklepion, Domitian Meydanı ve Tapınağı’nı rehberimizden dinliyoruz. Ve gece aydınlatmalarının şehre verdiği eşsiz atmosferle turumuza devam ediyoruz. Kuretler caddesinde yer alan Hadrian Tapınağı, Trajan Çeşmesi, Yamaç evler ve Antik tuvaletleri(Latrina) rehberimizin anlatımı ile geziyoruz. Sonrasında hem Efes’in hem de İzmir’in sembollerinden biri olan Celsus Kütüphanesini dinliyoruz ve ışıklandırılmış halinin görkemi ile muhteşem fotoğraflar çekme şansını yakalıyoruz. Yine turumuza devam edip Efes’in önemli yerleri olan ticaret Agorasını da geçip görkemli Antik tiyatrosunu rehberimizin eşsiz anlatımı ile dinliyoruz. Ve bir kez daha bu eşsiz mimarisi ve atmosferi bulunan şehre hayran kalıyoruz. Son olarak alt kapıya doğru Liman Caddesi üzerinden ilerliyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Efes Antik Kenti’nden ayrılıyor ve İzmir’e dönüş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir sonra ki Martı Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

HAREKET NOKTALARIMIZ;

Karşıyaka Anıt Önü
Bornova Ege Üni Acil Önü
Şirinyer Eroğlu İş Merkezi Önü
Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi Önü
Basmane Kamilkoç Önü

Fiyata Dahil Olanlar

  • Ulaşım
  • Acente Refakati
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Gezi Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Kişisel harcamalar

  2024 Yılı Müze Giriş Ücretleri Meryem Ana Giriş: 25TL (Öğrenci 10 TL) Efes Antik Kenti: Müzekartı olan misafirlerimiz ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirler. Olmayan misaflerimiz ise yetişkin 60 TL, öğrenci 30 TL karşılığında müze kartı edinip 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabilirler. Yurt Dışından gelen misafirlerimiz mutlaka müze giriş bileti almaları gerekmektedir. Efes Antik kentine giriş yapmayan misafirlerimiz bu sürede 7 uyuyanlar evini gezebilirler (Öğrenci misafirlerimizin mutlaka öğrenci kimlik kartlarnın yanında olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 699 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
738TL
759TL
776TL
Word Kart
738TL
759TL
776TL
Maksimum
738TL
759TL
776TL
Axess
738TL
759TL
776TL
Paraf
740TL
761TL
804TL
CardFinans
740TL
761TL
804TL

TANITIM VİDEOSU