Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Efes Şirince Meryemana Turu | Günübirlik Tur6 - 800TL

Kültür Turu
Program:

Efes Antik Kenti - Sirince Köyü - İsa Bey Camii - Saint Jean Bazilikası - Meryem Ana Evi - Artemis Tapınağı 

Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Tarihe Tanıklık Etmeye Efes antik Kentine Gidiyoruz.

Program

EŞSİZ HAZİNE EFES ANTİK KENTİ'NDE ZAMANDA YOLCULUK YAPMAYA NE DERSİNİZ?
İlk olarak İzmir'den sabah saat 08:00'da hareket ediyoruz, yolda verdiğimiz molanın ardından Selçuk ilçesine varıyoruz ve Efes Şirimce Meryemana Turuna Başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız ilçeye 9 km uzaklıkta olan Bülbül dağındaki Meryem Ana Evi oluyor. Meryem Ana Evi 1891 yılında Lazarist papazlar tarafından keşfedilmiş ve Papa VI. Paul’un 1967’deki ziyaretinden sonra Hristiyanlar için haç merkezi olarak kabul edilmiştir.  Müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kâğıtlarını bırakıyorlar ve Kutsal Çeşmeden su içip ardından bir dönemin metropolü sınıfında tamamen mermerden yapılmış Efes Antik Şehri'ne gidiyoruz. Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsus Kütüphanesi gibi eşsiz antik kalıntıları ve günümüze kadar gelen antik tiyatroyu görüyoruz. Ardından Öğlen yemeğimizi yemek için Selçuk’ta bulunan restoranımıza geçiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından  Artemis Tapınağı'nı panoramik  olarak görüp Türk mimarlık tarihinin Anadolu Beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerinden biri olan İsa Bey Camii'yi ziyaret edip 10 Km lik bir kısa bir yolcuğun ardından Şirince’ye ulaşıyoruz. Yunan yazar Dido Sotiriou’nun "Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği" eski Rum köyü Şirince. Otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz ücretsiz olarak tadına bakabilir ve alışveriş yapabililirler. Şirince gezimizin ardından Efes Şirince Meryem Ana Turu'nu tamamlamış oluyoruz ve başka bir Martı Tur turunda buluşmak üzere vedalaşıp İzmir'e dönüyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  1. Ulaşım
  2. Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  3. Gezi Sigortası
  4. Acente Refakati

Fiyata Dahil Olmayanlar

  1. Öğlen Yemeği ve Sabah Kahvaltısı
  2. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

  2024 Yılı Müze Giriş Ücretleri
  Meryem Ana Giriş: 25TL (Öğrenci 10 TL)
  Efes Antik Kenti: Müzekartı olan misafirlerimiz ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirler. Olmayan misaflerimiz ise yetişkin 60 TL, öğrenci 30 TL karşılığında müze kartı edinip 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabilirler. Yurt Dışından gelen misafirlerimiz mutlaka müze giriş bileti almaları gerekmektedir. Efes Antik kentine giriş yapmayan misafirlerimiz bu sürede 7 uyuyanlar evini gezebilirler  

  (Öğrenci misafirlerimizin mutlaka öğrenci kimlik kartlarnın yanında olması gerekmektedir.)

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 800 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
845TL
869TL
888TL
Word Kart
845TL
869TL
888TL
Maksimum
845TL
869TL
888TL
Axess
845TL
869TL
888TL
Paraf
847TL
871TL
920TL
CardFinans
847TL
871TL
920TL

TANITIM VİDEOSU