Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Kapadokyalı Konya Şeb-i Aruz | Konaklamalı Tur - 399,00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Kapadokyalı Sebi Arus turları

Program

7 Aralık akşam saat 20;00’da Üçkuyular, 20;15 Üçyol Yazahaneler, 20;35 Karşıyaka Anıt, 21;00 Bornova Ege üniversite hastanesin’den misafirlerimizi alıyor Kula ve Afyon’da vereceğimiz ihtiyaç molalarımız sonrasında Aksaray’ a ulaşıyoruz. Aksaray’da Ağaçlı tesislerinde vereceğimiz kahvaltı molamız sonrasında

1. GÜN:

Türkülere konu olan Hasan Dağı’nı görerek içinden Melendiz deresinin aktığı 105 kilisenin bulunduğu Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Vadiyi fotoğraflıyoruz. Sonrasında, on binlerin sığınağı, büyüleyici bir yer olan Derinkuyu Yer altı Şehri’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak alıyor, Dervent Vadisi’ne (Hayaller vadisi) gidip ve burada fotoğraflarımızı çekiliyoruz. Paşabağ’a geçip üç başlı devasa peribacalarını görüyor, alışveriş için serbest zaman sonrasında Avanos’a gidiyor Seramik atölyesinde çanak çömlek yapımını izliyor alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Turumuzun sonunda, otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KAPADOKYA

2.GÜN:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak alıyor, GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ ziyaretimizi tamamlayıp,Konya’ ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde Konya’nın Etli Ekmeğinden ve Tandır’dan yeme imkanı buluyoruz. İlk olarak Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz. Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ ul Ulema’ nın yani Hz. Mevlana’ nın Babası Bahaddin Veled’ in mezarını ziyaret ederek başlıyoruz. Mevlana Müzesi’ nde Mevlana Celaleddin Rum - i ve diğer Mevlevilerin mezarlarını ziyaret ettikten sonra Huzur - u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal - ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan - ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca Matbuah adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu tamamlıyoruz. Mevlana Müzesinden sonra Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesini panoramik olarak görerek gezimizi tamamlıyor ve otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyor, Şeb-i Arus törenini izlemek üzere otelden ayrılıyoruz. Tören sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.KONYA

3.GÜN

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak alıyoruz. Hz. Mevlana’ nın hayatında devrim yapmış 13. Yüzyılın en önemli şahsiyetlerinden biri olan Şems – i Tebriz - i Türbe ve Camisini ziyaret ediyoruz. Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii’ ni ve Karatay Medresesi’ ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz.Daha sonra Anadolu’ da erken Hrıstiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille’ye gidiyor ve orada Aya Eleni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sille’deki gezimizin ardından, İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle yemeğimizi yolda uygun bir tesiste serbest olarak alıyor, Afyon, Kula yol güzergahından İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka Martı Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  *LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM

  *2 GECE OTEL KONAKLAMA

  *OTELDE ALINAN 2 AKŞAM YEMEĞİ 2 SABAH KAHVALTISI

  *REHBERLİK HİZMETİ

  *SEYAHAT SİGORTASI

  *TÖREN BİLETLERİ

  *ARAÇ İÇİ SOĞUK İKRAMLAR

  *MARTI TUR REFAKATİ

Fiyata Dahil Olmayanlar

  *İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

  *ÖĞLE YEMEKLERİ

  *MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

  *MOLALARDA HARCANAN EKSTRALAR

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 399,00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
421TL
433TL
443TL
Word Kart
421TL
433TL
443TL
Maksimum
421TL
433TL
443TL
Axess
421TL
433TL
443TL
Paraf
423TL
435TL
459TL
CardFinans
423TL
435TL
459TL

TANITIM VİDEOSU