Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Karlı Kapadokya Turu | Konaklamalı Tur117 - 2900TL

Kültür Turu
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Karlı Kapadokya Turu Sevgilier Günü Özel

Program

Akşam Saat 19:00'da Üçkuyular Opet Benzin ist. önü 19:20’de Üçyol Yazahaneler, 19:30 Şirinyereğlu iş merkezi önü 19:45 Karşıyaka Anıt Heykeli Otobus durakları 20:15 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula, Afyon ve Konya’da vereceğimiz molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı (Ekstra) Aksaray'da Ağaçlı tesislerinde serbest olarak alıyor ve Karlı Kapadokya turuna başlamış oluyoruz.

1.Gün: Aksaray, Ihlara Vadisi, Derinkuyu, Uçhisar, Zelve, Paşabağı

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri ’nde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu`nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı`nın eteklerine gidiyoruz. İlk durağımız Hasan Dağı ile komşu sayılan İçerisinde bulunan kiliselerle zenginliğine zenginlik katılan Doğa ve insanın uyumunu simgeleyen Ihlara Vadisi olmakta . Ihlara Vadisi melendiz çayının çevresinde vadi içindeki eski çağlara ait Ağaçlı Klise, Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Klisesini ’yi görüyoruz ve ardından Melendiz çayı boyunca keyifli bir doğa yürüyüş yapıyoruz. Ihlara vadisini gezdikten sonra Araçlarımız ile Narıgöl (Acı Göl) krater gölü ’ne gidiyor ve anı ölümsüzleştiren pek çok kare eşliğinde oradan ayrılıyoruz. Kış ayında karın düşmesi ile Narlı Göl bir başka güzel olmakta Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü Derinkuyu Yeraltı Şehri doğru yola çıkıyoruz. Yerin altına doğru sekiz katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri, büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve Tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edilmiş. Savaş ve istilalardan korunmak için kullanılmış anaları görüyor. Şehir içinde fotoğram çekimlerimizi yaptıktan sonra  Bölgeye doğru hareket ediyoruz. Bölgeye Giderken bizleri Bebek Peribacaları karşılamakta Bebek Peribacanın eşliğinde yolumuza devam edip Peribacaları oluşumlarını rehberimizin anlatımlarından sonra öğle yemeği için Uçhisar ’a gidiyoruz. Yemek sonrası bir sonraki durağımız insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştüklerine inanılan Hala ordaki güvercinlerin insanlara yardım etmeye devam ettikleri yer olan Güvercinlik Vadisi ve ardından Uçhisar Kalesi’ni görüyor. Sonrasında bu kez bölgede yaygın olarak çıkarılan Onyx Taşı’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyoruz. Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası karşısında Türk kahvelerimizi yudumlamak için meşhur O Ağacın Altı isimli restauranta gidiyoruz. Ardından Zelve’de yer alan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi ‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller ’de veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Talep olduğu takdirde ekstra olarak Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi/Kuzu Gecesi Eğlencesine katılıyoruz.

 

2. Gün:Göreme, Asmalı Konak, Turasan, İzmir

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden aldıktan sonra Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk yaşatan Göreme Açık Hava Müzesi ’ne gidiyoruz. Ardından Asmalı Konak İsimli dizeye ev sahipliği yapan Asmalı Konak Evi ’ni ziyaret ediyoruz. Volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinledikten sonra Çavuşin’e gidiyoruz. Çanak Çömlek Atolyesi ’nde Tarih boyunca önemli yere sahip Çömlekçilik sanatı hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde öğle yemek molası vererek Kapadokya’dan ayrılıyor ve İZMİR ’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından İzmir Çıkışlı Karlı Kapadokya Turunu tamamlayıp şehrimize ulaşarak bir daha ki MARTI TUR organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar

  * 2 Gece Otel konaklama

  * Lüx Otobüsle ulaşım

  * Otellerde alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri

  * Seyahat sigortası

  * Erciyes Milli Park Ücreti

  * Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Müze ve ören yeri girişleri

  * İlk gün sabah kahvatısı ve Tüm Öğle yemekleri

  * Türk gecesi Kuzu gecesi

  * Yemeklerde alınan içecekler

  * Molalalar da yapılan harcamaları

  * Kayak, telesiyej ve özel harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 2900 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
3062TL
3149TL
3219TL
Word Kart
3062TL
3149TL
3219TL
Maksimum
3062TL
3149TL
3219TL
Axess
3062TL
3149TL
3219TL
Paraf
3071TL
3158TL
3335TL
CardFinans
3071TL
3158TL
3335TL

TANITIM VİDEOSU