Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Atanın izinde Samsun Tokat Sivas Amasya turu | Konaklamalı Tur228 - 1250.00TL

Kültür Turu
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Bu Rota En Güzel Rota İzmir Çıkışlı Orta Karadeniz Turu Atanın İzinde Orta Karadeniz Turları İzmir Çıkışlı Orta Karadeniz Turu Atanı izinde samsun amasya sivas Turu

Program

1. Gün:

Akşam belirlenen noktalardan sizleri alarak turumuza başlıyoruz.  Gerekli molalar eşliğinde gece yolculuğu ile Samsuna doğru devam ediyoruz. İtilaf Devletleri donanmasının İstanbul limanına geldiği  13 Kasım günü Mustafa Kemal  Paşa da İstanbul’a vardı. Kendisini çok sinirlendiren manzara karşısında söylediği söz “geldikleri gibi giderler” olmuştu ki 19 Mayıs 1919 günü karaya ayak bastığı Samsun’da büyük bir ilgi ile karşılanan Mustafa Kemal, bölgedeki durumu inceledikten sonra 20 ve 22 Mayıs’ta hükümete yolladığı telgraflarda: “İzmir’in haksız işgalinin ordu ve milleti içten yaraladığını, bu tecavüzü kabul edemeyeceklerini, İngilizlerin bu bölgeye haksız olarak asker çıkarmış olduklarını” .belirten  telgraf ile ilk milli mücadele ateşini yaktığı kentleri atanın izinde adım adım takip ediyoruz.

2.Gün 

Sabah kahvaltı sonrası Samsun Amazon Kadınları müzesine gidiyoruz. Samsun kent merkezindeki Batı Park'ta 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan Amazon Adası içerisinde yer alan 2.5 dönümlük Amazon Köyü, efsaneye göre, Samsun'un Terme ilçesi Gölyazı Beldesi'nde yaşadıkları tahmin edilen amazon kadınlarının yirminin üzerinde heykeli bulunan müzeyi ziyaretimizin ardından yola çıkarak Bandırma Vapuru'nun ziyaret ediyor ve tütün iskelesinin bulundugu bölümü panoramik olarak görüp samsun onur anıtını ziyayet ediyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından en önemli genelge olan Havza Genelgesi’nin yayınlandığı Samsun’un Havza ilçesine gidiyor. Atatürk ve arkadaşlarının özellikle İzmir’in işgal edilmesine karşı verdikleri ilk resmi tepki Havza Genelgesi ile olmuştur. Türk Milletine bu genelge ile tüm şehirlerde işgallere karşı protesto çağrısında bulunulmuş, işgalci ülkeler kınanmış, Milli direniş bilinci ilk defa oluşturulmuştu. İstanbul Hükümeti tarafından Mustafa Kemal geri çağrılmış, O ise bu emri dinlememiştir. Milli mücadele meşalesinin resmi olarak ilk yakıldığı dönemin Mesudiye Otel’ini ziyaret ediyoruz. Burada Paşa için hazırlanan çalışma odasını ve yatak odasını görüyor ve Amasya ya doğru yola çıkıyoruz. 1 buçuk saatlik keyifli yolculukta Erzurumda yapılmış olan Erzurum kongresi hakkında bilgiler almamızın ardından amasyada oluyoruz. Amasyada tarihi saat kulesinde fotograf çekip iç şehirdeki serbest zamanın ardından Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Amasya Konaklama

3. Gün

 Sabah Kahvaltımızın ardından Mücadele’nin en önemli şehirlerinden birisi olan AMASYA’da. Milli Mücadele çalışmaları sırasında Mustafa Kemal, Hüseyin Rauf Orbay, Refet Bele ve Ali Fuat Cebesoy burada Amasya Genelgesini yayınlayacaklar ve ilk maddede “Vatanın Bütünlüğü, Milletin İstiklali Tehlikededir.” İlk olarak Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı, günümüzde Milli Mücadele Müzesi olarak muhafaza edilen Saraydüzü Kışla Binası’nı ziyaret ediyoruz. Balmumu heykellerin bulunduğu müze de Amasya Genelgesi’ni rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Yeşil ırmak üzerindeki dağlar da bulunan Kral Kaya Mezarlarını, Tarihi Saat Kulesi, Harşena Kalesi ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz ve  Sivas a doğru yola çıkıyoruz. 3 saatlik yolculugumuzun ardından  Konaklama ve Akşam yemeği Sivas taki otelimizde.

4. Gün: Sivas - Tokat

Sabah kahvaltısı sonrası Milli mücadelenin bir kongresi de Sivas’ta yapılmış burada “Manda ve Himaye Kabul Olunmaz” kararı alınmıştır. İlk olarak kongrenin yapıldığı tarihi binayı ziyaret ediyoruz Ardından Tarihi Kongre Salonu ve Atatürk'e ait çalışma ve dinlenme odası, kongrenin yapıldığı günlerdeki hali ile muhafaza edilmektedir. Daha sonra Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı ve 2.Cumhurbaşkanımız olan İsmet İnönü’nün 1891- 97 yılları arasında yaşadığı İsmet İnönü Konağı’nı ziyaret ediyoruz. 1196-97’de yaptırılan 50 kurma ayaklı Ulu Camii ve tarihi Subaşı Çarşısı’nı gezdikten sonra Tokat a gitmek üzere yola çıkıyoruz 1.5 saatlik yolcugumuzun ardından Tokat ta oluyoruz ve Hıdırlık Köprüsünü görüyor ve Yeşilırmak üzerinde saltanat kayıkları ile gezimizin ardından   Akşam Yemeği ve Konaklama Tokat taki otelimizde.

5. Gün

Sabah kahvaltısı sonrası ilk durağımız Milli Mücadele doneminde atamızın 2 gece kaldıgı ve cumhuriyet döneminde halka yeni alfabe dersi verdiği atatürk evi geziyor ve bitişiğindeki Gazi Osman Paşa müzesini geziyoruz. Ardından Merkezde bizi aracımız bırakıyor ve tokat saat kulesi ulu camii ve Sık Dişini Helası görüp Tokat Tarihi çarşısında bölgenin organik ürünler almak üzere serbest zaman ve öğlen yemeğimizin ardından turumuza Ballıca Mağrası ile devam ediyoruz. Ardından UNESCO Listesi'ne giren Tokat'taki Ballıca Mağarası sahip olduğu parlak ve göz alıcı renk yanında içerdiği kalsit oluşumlarının zenginliği, çeşitliliği ve güzellikleriyle nadir bir jeolojik peyzaj oluşturuyor. Ballıca mağarasındaki sıra dışı ve muhteşem sarkıtlar bitişik sütunlarla birlikte, boyut, şekil ve renk çeşitliliğinin istisnai bir gösterimini sağlamakta sıradışı ballıca mağrasını gezimizin ardından kaz gölü milli parkını geziyoruz ve çoruma doğru haraket ediyoruz. Konaklama Çorum

 

6. Gün

Çorum Saat Kulesi ve leblebi alışverişin ardından hattuşya hakkında bilgi alıyoruz. Ve ankaraya doğru yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltı sonrası Milli Mücadele’nin en büyük adımı olan İlk Meclis’in açılmasıdır. İlk Meclis Binası’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra İkinci Meclis Binası ziyaret edilecektir. Son olarak “Bu Güzel Rotayı” bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret ediyoruz ve Daha sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’de sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyor. Bir sonraki Martı Tur organizasyonuna görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar

  * 3-4* Yarım Pansiyon konaklama 

  * Turizm Araçları ile ulaşım 

  * Otellerde alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam yemekleri

  *Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

  * Seyahat sigortası

  * Rehberlik hizmeti

  * Otobüs içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * ilk gün Sabah kahvaltısıi


  * Öğle yemekleri

  * Müze ören giriş yerleri

  * Otelde alınacak içecekler

  * Molalarda harcanan ekstralar

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 1250.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
1320TL
1358TL
1388TL
Word Kart
1320TL
1358TL
1388TL
Maksimum
1320TL
1358TL
1388TL
Axess
1320TL
1358TL
1388TL
Paraf
1324TL
1361TL
1438TL
CardFinans
1324TL
1361TL
1438TL

TANITIM VİDEOSU