Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Edirne Tekirdağ Turu | Konaklamalı Tur - 450.00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

İzmir Çıkışlı 2 gece 2 gün Edirne Tekirdağ Lüleburgaz Turu

Program

1. Gün

22:00 ‘da İzmir’den Hareket ile Martı Tur otobüs içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir Çanakkale Yolunu Kullanarak Çanakkale’den feribota binip Gelibolu yarımadasına geçiyoruz. 230km sürecek olan yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir Açıkhava müze şehri olan Edirne’ye varıyoruz. Edirnede ilk durağımız 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi olmakta. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, Edirne Şehir Merkezine dönerek Edirne’ deki gezimize başlıyoruz. II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Askeri Mimari örneği Bucuktepe Tabyasında Şükrü Paşa Anıtı, Balkan savaşı müzesi, Sırp sındığı savaşı müzesi, Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi geziyor. Sonrasında, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii görüyoruz.  Ardından Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi tadına bakıyoruz. Burada Aynı zamanda Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı bulabilirsiniz Kısa bir alışveriş molasının ardından Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde

2. Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Araçlarımız ile 1 saatlik bir yolculuğun ardından Lüleburgaz’ı Panoramik olarak görüp Tekirdağ’a Geçiyoruz. Tekirdağ Arkeoloji müzesinin ziyaret ediyoruz. Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Binası Mimari Özellikleri ve Tarihçesi . Mimar Kazım Tahsin tarafından 1927 yılında yapılan konak, 1976 yılına kadar Vali Konağı olarak kullanılmıştır. Ardından Atatürk bulvarında denize havası alıp ardından Rüstem Paşa Camii’nin görüyoruz. Damat Rüstem için yapılan camii kapısındaki İznik çinileri ve güneş takvimi ile görülmeye değer. Ardından Namık Kemal Müzesi’ne geçiyoruz. Kısa bir müze ziyaretinin ardından Öğlen yemeğimizi Meşhur Tekirdağ köftesi olarak alıyoruz. İzmir’e dönüş yolcuğumuza geçiyoruz. Keşan üzerinden Gelibolu’ya ulaşıyoruz Feribot ile Lâpseki’ye geçiyoruz. Ezine’de Ezine peyniri aldıktan sonra Burhaniye’de Atatürk suretini panoramik olarak görüp Gece Saatlerinde İzmir’de oluyoruz. Bir sonraki Martı Tur Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. İzmir çıkışlı Edirne Tekirdağ Turumuzu Bitiriyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  1 gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

  1 sabah kahvaltısı

  1 akşam yemeği

  Programda belirtilen çevre gezileri

  1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

  Profesyonel rehberlik hizmetleri

  Martı Tur otobüs içi ikramları

Fiyata Dahil Olmayanlar

  Öğlen Yemekleri

  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 450.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
475TL
489TL
500TL
Word Kart
475TL
489TL
500TL
Maksimum
475TL
489TL
500TL
Axess
475TL
489TL
500TL
Paraf
477TL
490TL
518TL
CardFinans
477TL
490TL
518TL

TANITIM VİDEOSU