Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Edirne Tekirdağ Turu | Konaklamalı Tur248 - 2150TL

Kültür Turu
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

İzmir Çıkışlı 2 gece 2 gün Edirne Tekirdağ Lüleburgaz Turu

Program

1. Gün

   Gece saat  22:00 ‘da siz değerli misafirlerimizi belirlenen yerlerden aldıktan sonra İzmir’den Hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir Çanakkale Yolunu Kullanarak Çanakkale’den feribota binip Gelibolu yarımadasına geçiyoruz. 230km sürecek olan yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir Açıkhava müze şehri olan Edirne’ye varıyoruz. Edirnede ilk durağımız 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi olmakta. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde çay kahve içebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Burada ki molamızın ardından Edirne şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Burada ki duraklarımız  Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği olacak. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi geziyor. Sonrasında, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii görüyoruz. Ardından Arasta Çarşısında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyor sonrasında  Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi tadına bakıyor ve günün yorgunluğunu atmak, akşam yemeğimizi yemek için otelimize doğru yola çıkıyoruz.

2. Gün

    Sabah otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyor ve siz değerli misafirlerimizle ilk olarak    Kırklarelin’de KARAGÖZ’ün heykelini görüyor ve  KARADENİZ’in maviliği ile Trakya Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan YILDIZ DAĞLARI‘nın (ISTRANCA) buluştuğu İğneada’ya  doğru hareket ediyoruz. Doğası ve kumsallarıyla göz kamaştıran İğneada sahilinde yürüyüş yapmanız, doğanını tadını çıkarmanız ve fotoğraf çekilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında, Dünya'nın ender ekosistemlerinden olan LONGOZ ORMANLARI'nda yürüyüşler yapıyor vedoğanın tadını çıkarıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından ÜÇ KEMALLER Şehri, olan Tekirdağa  doğru yola çıkıyoruz.  Burada öğle yemeğimizde yörenin meşhur köftesinden tatma imkanı buluyoruz. Yemeğimiz sonrasında ŞARAP DİYARI ŞARKÖY’e ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada şarap alışverişleri yaptıktan sonra, Geliboluya doğru yola çıkıyoruz. Feribotla LAPSEKİ‘ye geçiyor ve ÇANAKKALE yolu üzerinden, EZİNE’ye ulaşıyoruz. Meşhur, EZİNE PEYNİRİ alışverişi yapmanız için sizlere burada serbest zaman veriyor sonrasında , Cunda Adası’na doğru hareket ediyoruz. Cunda Adası’nda meşhur Taş Kahve’de Türk kahvelerimizi yudumlamak ve  güneşin batışını  seyretmek için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyor ve sonrasında İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Uygun molalarla İZMİR‘e ulaşıyor. Bir başka MARTI TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  -  Konaklama,  Ulaşım, Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) ve Akşam Yemeği (1),  Seyahat Sigortası,  Rehberlik Hizmeti, Acenta İkramı,  Martı Tur Refakati

   

Fiyata Dahil Olmayanlar

  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri, İlk Gün Sabah Kahvaltısı ve Öğle Yemeği, Yemeklerde Alınan İçecekler, Kişisel Harcamalar, Öğle Yemekleri

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 2150 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
2270TL
2335TL
2387TL
Word Kart
2270TL
2335TL
2387TL
Maksimum
2270TL
2335TL
2387TL
Axess
2270TL
2335TL
2387TL
Paraf
2277TL
2341TL
2473TL
CardFinans
2277TL
2341TL
2473TL

TANITIM VİDEOSU