Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Çanakkale Assos Turu Kültür Turu | Konaklamalı Tur249 - 1950TL

Kültür Turu
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Çanakkale Assos 1 gece 2 gün

Program

1.GÜN:    

İzmirden saat Gece 00:00 İzmir'den hareket gece yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi ikramlar ile Ayvalık'ta Dinlenme molasının ardından, Edremit'i geçyor kazdağlarını aşıp sabah saatlerinde Çanakkaleye ulaşıyoruz. Çanakkale'de Feribot ile Gelibolu yarım adasına geçiyor Kahvaltımızı Gelibolu yarım adasının çanakkaleye en yakın noktası olan Ecabatta Çanakkale Boğazının yanı başında alıyoruz. Ardından İzmir Çıkışlı Çanakkale Şehitlik turuna başlıyoruz. Tarihi  Gelibolu yarımadası turumuzada ilk durağımız, Kilitbahir yani boğazın kilidi oluyor. 1914 yılında başlayan toplam 253,000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görüyoruz. Deniz Savaşları ile başlayan turumuz Rehberimizin anlatımları ile çıkartmalar ve kara savaşları ile devam edip en son 57.Alay Şehitliği ile çanakkale şehitlik turumuzu bitiyoruz. Çanakkale Şehitlik programımızda sırası ile Kilitbahir Kalesi’ni Havuzlar Şehitliği ,Seyit onbaşı,Mecidiye tabyaları ,Abide (Morta Koyu), Çanakkale Şehitler Abidesi ,Ertuğrul koyu, Hamidiye tabyaları ,Yahya çavuş Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Şehitliği ,Kanlı Sırt,Bomba sırtı,Conk bayırı,Kemal yeri'ni 57.Alay'ı görüyoruz. Rehberimizin Duygu dolu asker anıları eşliğinde Ecabat'a ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Feribot ile 40 dakikalık yolculuğun ardından  Merkezde bulunan Truva Atını görüyoruz ve fotograf molası veriyoruz. Bu molada çevredeki kafelerde boğaz manzası eşliğinde Türk Kahvelerimizi içiyoruz ve Otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde


2.Gün Otelimizde Kahvaltımızı aldıktan sonra çanakkale içindeki gezimize başlıyoruz. Çanakkale Merkezde bulunan Çanakkale türküsünde adı geçen Aynalı Çarşıda Alışveriş yapıyoruz. Sonrasında  Nusret Mayın Gemisi ve  Çimenlik kalesi geziyoruz ve Çanakkaleden ayrılıyoruz. Behramkale köyünde bulunan ve tarihçesi M.Ö 6 yy kadar uzanan Assos Antik kentinin bilgilerini rehberimizden dinliyoruz ve Öğle yemeğimizi Behramkale köyündeki uygun bir restaurant’ta alıyoruz. Edremit Çanakkale karayolu üzerinden Gömeç’e ulaşıyoruz.Gömeçte bulunan Atatürk Kayalıklarını seyrediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz ve sonrasında Ayvalığa doğru ilerliyoruz. Ayvalık'ta Zeytin yağı fabrikasından zeytin alıp ikam edilen çayları içtikten sonra Şeytan Sofrasına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Şeytan sofrasının büyüleyici manzarasının keyfini çıkardıktan sonra 2 saattik bir yolculuğun ardından izmirde oluyor. Bir sonraki Martı Tur Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olanlar

  Tüm Ulaşım ve Çevre Gezileri

  - Lüks Otobüs ile Seyahat

  - 1 Gece Otel Yarım Pansiyon Konaklama   

  - 1 Sabah kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

  - Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  - Araç içi ikramlar

  - Martı Tur Güvencesi

  - Zorunlu Seyahat Sigortası

  - Çanakkale Gelibolu yarımadası Milli park Giriş ücreti

  -  Feribot Otoyol ve Tüm ulaşım giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

  Öğle yemekleri

  -Kişisel Harcamalar

  -Müze ören yeri giriş ücretleri 

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 1950 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
2059TL
2118TL
2165TL
Word Kart
2059TL
2118TL
2165TL
Maksimum
2059TL
2118TL
2165TL
Axess
2059TL
2118TL
2165TL
Paraf
2065TL
2124TL
2243TL
CardFinans
2065TL
2124TL
2243TL

TANITIM VİDEOSU