Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Yılbaşı Eğlencesi DAHİL Yılbaşı Doğu Ekspresi ile Kars & Erzurum Turu | Konaklamalı Tur265 - 2300.00TL

Kayak Turları
Program:
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Yılbaşı Eğlencesi DAHİL Yılbaşı Doğu Ekspresi ile Kars & Erzurum Turu

Program

Doğu Ekspres'li Erzurum & Kars Turu 

2 GECE KARS'TA KONAKLAMA & 1 GECE ERZURUM'DA KONAKLAMA

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - KARS | ERZURUM - İZMİR
Doğu Ekspresi ile Muhteşem Manzaralara Şahit Olacaksınız..
En Güzel Manzaraya Sahip Rota

KARS - ERZURUM ARASI 4 SAATLİK DOĞU EKSPRESİ İLE SEYAHAT DENEYİMİ
KARS ŞEHİR TURU, ANİ HARABELERİ, SARIKAMIŞ, ÇILDIR GÖLÜ, ERZURUM ŞEHİR TURU

4 GÜN 3 GECE | 2 Gece KARS & 1 Gece ERZURUM KONAKLAMA 
ERKEN REZERVASYONA ÖZEL 1 ARALIK 2021 TARİHİNE KADAR 
ŞOK FİYAT 2299 TL !

31 ARALIK 2021 - 3 OCAK 2022 ( 4 GÜN 3 GECE)

MUHTEŞEM BİR EĞLENCE İLE 2022 YILINI BERABER KARŞILIYORUZ.
Yöresel Restaurantta
KAZ MENÜSÜ
EVELİK AŞI
4 ÇEŞİT MEZE
SALATA
UMAÇ HELVASI
MEYVE TABAĞI
KABUKLU FISTIK
FIRINDA PATATES VE TEREYAĞI
YEMEK ESNASINDA 1 KADEH ŞARAP
ATEŞ BAŞINDA SUCUK VE 1 KADEH ŞARAP

2022 'yi KARS'Ta Karşılıyoruz!

 

1. Gün: İZMİR - KARS - ANİ HARABELERİ - YILBAŞI EĞLENCESİ

Sabah 08:30 İzmir Adnan Menderes Havaalanında buluşuyor ve 10:00'da kalkacak olan İzmir - Kars direkt uçuş konforu ile Kafkas şehri Kars'a iniyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi yöresel lezzetleri tadacağımız restaurantımızda alıyor ve ilk durağımız Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Rehberimizin eşsiz anlatımları ile tarihte kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ani Harabeleri gezimizin ardından yılbaşı eğlencemize hazırlanmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Hazırlıklarımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve yılbaşı kutlaması için yöresel restaurantımıza gidiyoruz. Zengin yöresel lezzetleri alacağımız restaurantımızda Kafkas oyunları ve canlı müzik eşliğinde yeni yılı kutluyoruz. HOŞGELDİN 2022 ! Eğlencelerimizin ardından konaklamak üzere otelimize geliyoruz.

2. Gün: SARIKAMIŞ - ÇILDIR GÖLÜ - KARS MERKEZ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan Katerina Av Köşküne gidiyoruz. Çarlık dönemine ait Türk filmlerinin çoğu bu köşk ve çevresinde çekilmiştir. Tarihte kısa bir yolculuk yaptıktan sonra dünyanın en değerli taşları arasında yer alan Obsidyen taşını görmek ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası Sarıkamış'ı Ruslar'dan geri almak için düzenlenen harekatta şehit düşen on binlerce Türk askeri anısına, Kazım Paşa Tepesi'nde 99 metre yüksekliğinde inşa edilen Şehitler Anıtını görüyor ve şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz. Sarıkamış turumuzun ardından Çıldır Gölüne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Çıldır Gölünün meşhur sarı balığını tadarak değerlendiriyoruz. Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur yapıyoruz. (Ekstra) Çıldır gölü çevresini keşfederek, Kars şehir merkezine dönüyor ve Kars merkez turumuza başlıyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Katerina Sarayı, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii),İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi görüyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars’ın yöresel lezzetlerinde alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyor ve konaklıyoruz.

3. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM SEYAHATİ - ERZURUM MERKEZ TURU

Otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından 08:00’da hareket edecek olan Kars-Erzurum Doğu Ekspresi seyahatimiz için Kars Garına gidiyoruz. Trende yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek bu büyüleyici seyahatte Kars - Erzurum istikametinde harika manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansımız olacak. Erzurum Garında bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyor ve öğle yemeğimizde meşhur Cağ Kebabı yeme şansını elde ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi), Üç Kümbetler gezilerimizi tamamlayıp Erzurum’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: ERZURUM - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum Havaalanına geliyor ve 12:40 ta başlayacak Erzurum - İzmir direkt uçuşu ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir sonraki MartıTur organizasyonunda tekrar görüşmek dileğimiz ile bu muhteşem gezimizi sonlandırıyoruz.

BİLGİLENDİRME:
YURTİÇİ UÇUŞ KURALLARI
Havayolu kuralları gereği 2 aşı olmuş olmanız veya son 6 ay içinde hastalığı geçirmiş olmanız ve 2. Aşınızın üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekir. 2. Aşı üzerinden 14 gün geçmeyen yolcular için en fazla 48 saate sonucu alınmış pcr testi ibrazı gerekmektedir. Aşınızın üzerinden 14 gün geçmediyse ve PCR testi yaptırmadıysanız bu işlem havalimanında minimum 6 saate yapılmaktadır ve bu durumda uçuşa kabul edilmezsiniz. Uçaklı turların tamamında bu kurallar gidiş ve dönüş uçuşlarında geçerlidir. 18 yaş altı yolcularımızda aşı ya da pcr testi zorunluluğu bulunmamaktadır. Yurtdışından vatandaşlığı olup yurtdışına ait aşı kartı olan misafirlerimiz yurtdışı kimlikleri ve aşı kartları ile seyahate katılabilirler. Aşı olmadıysanız TC. vatandaşlığında olduğu gibi pcr testi zorunluluğu bulunmaktadır. (Doğu Ekspresi ile seyahat için de bu kurallar geçerlidir.)

Fiyata Dahil Olanlar

  • İzmir - Kars , Erzurum - İzmir arası Uçak Bileti
  • 3 Gece Otel Konaklaması
  • Otelde 3 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
  • Kars Yöresel Menü ile Yılbaşı Eğlencesi
  • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Transferler
  • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmeti
  • Kars-Erzurum Arası Doğu Ekspresi Pulman Seyahat
  • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Tren Seyahatinde Alınan Ekstra Harcamalar
  • Kişisel Harcamalar, Alışverişler
  • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
  • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Programda Belirtilen Ekstra Turlar
  • Tüm Öğlen yemekleri

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 2300.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
2429TL
2498TL
2553TL
Word Kart
2429TL
2498TL
2553TL
Maksimum
2429TL
2498TL
2553TL
Axess
2429TL
2498TL
2553TL
Paraf
2436TL
2505TL
2645TL
CardFinans
2436TL
2505TL
2645TL

TANITIM VİDEOSU