Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

KLASİK DOĞU KARADENİZ TURU | Konaklamalı Tur293 - 9500TL

Kültür Turu
Program:

ANKARA-ÇORUM-AMASYA-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-HOPA-ARTVİN-BORÇKA-KARAGÖL

Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

MARTI TUR SİZİ YEŞİLLE BULUŞTURUYOR KARADENİZİN MUHTEŞEM DOĞASINI KEŞFEDİN 4 GECE OTEL KONAKLAMASI 5 GECE 5 GÜN

Program

1.Gün: Gece Yolculuğu

Değerli misafirlerimiz; 18:40 Balçova Kavşağı 19:00 Üçkuyular Meydan 19:15 Üçyol Metro 19:30 Şirinyer Eroğlu iş merkezi önü 20:00 Bostanlı İskele ve Girne Caddesi 20:05 Karşıyaka Anıt 20:20 Bornova Ege üniversitesi Hastane Önünden katılan siz değerli misafirlerimizle ile MARTI TUR otobüs içi ikramlar eşliğinde gece yolculuğu ile İzmir Çıkışlı Doğu Karadeniz Turuna başlıyoruz.

ANKARA-ÇORUM-AMASYA-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-HOPA-ARTVİN-BORÇKA-KARAGÖL

 

1.Gün: ANKARA-ÇORUM-AMASYA-SAMSUN

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesisite(ekstra) olarak alıyor, Ankara, Kırıkkale yol güzergahından Çorum’a ulaşıyoruz. Meşhur leblebisinden alma imkanı buluyor ve Orta Karadeniz’de Yeşilırmak Vadisi, Herşena Dağı eteklerine kurulan, Osmanlılar döneminde Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Amasya’da yöresel yemek olarak alıyor(Ekstra) yemeğimizin sonrasında ayrıca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş Amasya’da, ilk olarak, Saraydüzü Kışlasını’nı (Amasya Tamiminin imzalandığı yer) dışarıdan görüyoruz. Kunç Köprüsü’nden geçip, Tarihi Saat Kulesi , Yalı Boyu Evlari , Alçak Köprü, Harşena Kalesi, Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Caddesi , Strabon Heykeli , Ferhat ile Şirin Heykeli, fikir, zikir, şükür felsefesi üzerine oturtulan, Bayazıd Külliyesi ‘ni Rehberimizin anlatımları ile geziyor, Suluova,Havza yol güzergahından Samsun’a ulaşıyoruz.SAMSUN şehir merkezinde bulunan ve 1932 yılında HeinrichKrippel tarafından yapılan, meşhur Atatürk Onur Anıt’ı önünde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. SAMSUN

 

2. Gün: ORDU-GİRESUN-TRABZON-AYDER

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında, Atatürk’ü, Samsun’a taşıyan ve aslının birebir örneği olan Bandırma Vapuru Gemi Müze’ye gidiyoruz Çarşamba, Fatsa üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Yemek bahane Manzara şahane diyor ve Ordu şehir merkezinde teleferiğe biniyor Boztepe’ye çıkıyoruz. Muhteşem manzarayı resimliyor ve öğle yemeğimizi burada(Ekstra) olarak alıyoruz. Teleferikle Ordu merkeze iniyor ve bizleri bekleyen aracımıza biniyor, Giresun, Trabzon yol güzergahındanyağmur kent Rize’ye ulaşıyoruz. Rize’yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan Rize Bezi (feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz, hemde alışveriş yapma imkanı buluyoruz.Alışveriş sonrası Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne ne geldiğimizde isteyen konuklarımızla ekstra ekstra eğlenceli aktiviteye katılabilirler Fırtına deresi kenarında doğanın ve yeşilin tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilirler.
Yediden yetmişe her yaş gruptaki misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite.. Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde, adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor!
Keyifli bir günün devamında, Çamlıhemşin üzerinden, Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Gelin Tülü şelalesini ’ne gidiyor ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ayder Yaylasında bulunan otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz . Akşam yemeği saatine kadar yayla yürüyüşümüzü yapıyor yemekten sonra, tulum eşliğinde horona hepberaber iştirak ederek, anılarımızda kalacak bir karadeniz gecesi yaşıyoruz.

 

Konaklama AYDER YAYLASI

 

 

3.GÜN: ZİLKALE-POLOVİT-BORÇKA-KARAGÖL
Yayla tesisimizde alacağımız yöresel kahvaltı sonrasında, Ayder Yaylası gezisi farkı ile çevresini saran çam ormanlarını, şelalelerini, gezip görme şansına sahip oluyoruz.Otelimizden ayrılıyor kısa bir mesafe sonrasında otobüsümüzden iniyor , bizleri bekleyen minibüslerle (ekstra) Çamlıhemşin’den Sevdaluk’ dizisinin çekildiği bölgeye doğru yol alıyoruz. Önce, dağların arasındaki konakları ve serenderleriyle ünlü Konaklar köyü'nü ve Şenyuva Köyü’nü gördükten sonra, Şenyuvaköprüsün’de de(Çinçiva Köprüsü) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Ardından, bir tepe üzerinde kurulmuş Zilkale’ye ulaşıyoruz.Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtta mola veriyoruz. Tekrar, minibüslerimizle, şelaleler vadisi olarak bilinen Palovit Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları arasında yorucu olmayan keyifli yürüyüşlerle, ünlü Palovit Şelalesine’ne ulaşıyoruz.. Yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. Aynı güzergahtan minibüslerimizle, Yolkırı Köyü, Şenköy’ün eski ahşap evlerinin ve konaklarlarını görme imkanı buluyoruz. Sonrasında, Arhavi, Hopa, yol güzergahından Borçka’ya ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslere biniyor Kara göle gidiyoruz. Klaskur deresinin heyelan nedeni ile önünü kapatması sonucu oluşan gölde serbest zaman alıyor ve muhteşem doğayı resimliyor, dileyen misafirlerimiz gölde kayıkla gezme imkanı buluyoruz. Minibüslere biniyor Borçka’ya geri dönüyoruz. Bizleri bekleyen aracımıza biniyor ve Hopa’ya gidiyoruz. Şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Otelimizde,

 

 

Dileyen misafirlerimiz Hopa’da Extra olan Batum Gecesi Turuna katılabilirler.

Batum Turu: Akşam saatlerinde Aracımız ile Sarp sınır kapısına gidiyoruz. Gümrükteki yoğunluğa göre 45-60 dakika süren gümrük işlemleri sonrası Gürcistan tarafında aracımızla buluşuyor, sınıra 15km mesafede bulunan Batum için tekrar hareket ediyoruz. Hz.İsa’nın havarilerinden Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykellerini gördükten sonra rehberimizin önereceği uygun bir yerde ve ihtiyacınız kadar Gürcü Parası / Lari almak için döviz bürolarının birinde mola veriyoruz. Batum Şehir Turu gezimizde Ortodoks Katedrali (Hz. Meryem Ana Kilisesi), Avrupa Meydanı, Altın Post Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ve Osmanlı dönemi Orta Camii ziyaretlerinin ardından serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanda başlayan su, ses, ışık ve lazer gösterilerini izliyor, gösteriler sonrası sahil yolundan Sarp sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolunda Ters bina (Up&Down), Collesium, Akuapark, Hava alan kulesi gibi birçok mimari değeri görme imkanımız olacak. Elimizde kalan Larileri Türk lirasına çevirdikten sonra Sarp Sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından hopa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan Hopa’ya varıyoruz. Turumuz tahmini 02.00’de sona erecektir.

 

4.GÜN: UZUNGÖL-SÜRMENE-TRABZON-AKÇAABAT

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak alıyor, Uzun Ardeşen, Rize yol güzergahından Çaykara’da bulunan Uzungöl’e gidiyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zaman sonrasında, Sürmene’ye gidiyor Çay’ın toplanışından soframıza gelene kadar işlenişini izliyor, taze çaylarımızı yudumluyor ve çay alışverişi yapma imkanı buluyoruz. Buradan, Trabzon merkez’deSoğuksu semtinde küçük bir çam korusu içinde yer alan, Büyük Önder Atatürk 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde bu köşkte konuk edilen ve O'nun ölümünden sonra Trabzon belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek Atatürk müzesi olarak ziyarete açılan Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra, Kazaziye, Telkari ve Hasır İşi gümüş alışverişlerimizi yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Gümüş alışverişlerimiz sonrası Akçaabat’a gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle, geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, Yaylaların yaylası KayabaşıYaylası’na gidiyoruz. Ahşap bungalov evlerden oluşan, Kayabaşı Yaylakent evlerine yerleşiyoruz. Yayla etrafında, yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği hazzı yaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama yayla tesisimizde. Yemekten sonra, (hava şartları müsait olursa) dışarıda, Ateş Partisi’ne katılıyoruz. Muhteşem bir Karadeniz gecesi yaşıyoruz.

 

Konaklama Kayabaşı yaylası veya Zahra yaylası

 

5. Gün: AMASRA-BARTIN – İZMİR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, İzmir’e geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Giresun, Ordu, Samsun sahil şeridinden gidiyor Bolu’da vereceğimiz Gerekli molalarımız sonrasında, Geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka Martı Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

*** ÇOCUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN YANINDA KONANLAMA YAPILACAK İSE GEÇERLİDİR.

 

Fiyata Dahil Olanlar

  * Otellerde ve Yaylalarda Konaklamaları
  * Yarım Pansiyon Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri(Batum Turu alan misafirlerimiz için akşam yemeği Batum’da extra)
  * Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Çevre Gezileri
  * Otobüs içi İkramlar
  * Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                       
  * Yöresel Eğlenceler Tulum eşliğinde yayla eğlencesi
  * Seyahat Sigortası 
  * Martı Tur Refakatı 

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Müze Ören Yeri, Teleferik ve Milli Park Giriş Ücretleri
  * Öğle Yemekleri
  * Yurt Dışı çıkış harcı
  * Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
  * Yurt dışı çıkış harcı
  * Batum Turu ve transferleri

  * Tüm Dolmuş ucretleri ve yayla transfer ucretleri

  Kayabaşı veya Zahra yaylası 250 TL (Konaklama yapılıcağı için zorunlu)

  Zilkale Palovit Şelalesi 250 TL

  Karagöl boçka 250 TL

  Batum Turu – 650 TL

   

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 9500 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
10032TL
10317TL
10545TL
Word Kart
10032TL
10317TL
10545TL
Maksimum
10032TL
10317TL
10545TL
Axess
10032TL
10317TL
10545TL
Paraf
10061TL
10346TL
10925TL
CardFinans
10061TL
10346TL
10925TL

TANITIM VİDEOSU