Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Mezopotamya GAP Turu | Konaklamalı Tur295 - 9990TL

Kültür Turu
Program:

Halfeti ,Rum Kale, Urfa Balıklı göl ,Urfa Kalesi,Mardin Dara Antik Kenti, Eski mardin, Midyat, Nemrut, Gaziantep,Zeugma Müzesi, Bakırcılar çarşısı, Almancı pazarı

Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

MARTI TUR SİZİ Gap’ın Eşsiz Lezzetleri ile Buluşturuyor 4 GECE OTEL KONAKLAMASI 5 GECE 5 GÜN Otobüs ile kısa Gap Turu

Program

 

Gece Yolculuğu

Değerli misafirlerimiz; 18:40 Balçova Kavşağı 19:00 Üçkuyular Meydan 19:15 Üçyol Metro 19:30 Şirinyer Eroğlu iş merkezi önü 20:00 Bostanlı İskele ve Girne Caddesi 20:05 Karşıyaka Anıt 20:20 Bornova Ege üniversitesi Hastane Önünden katılan siz değerli misafirlerimizle ile MARTI TUR otobüs içi ikramlar eşliğinde gece yolculuğu ile İzmir Çıkışlı Gap Turuna başlıyoruz.
 

1.GÜN Halfeti Rum Kale Urfa Balıklı gül Urfa Kalesi

 

Gap Turumuzun ilk Gününede sabah saatlerinde yol üstünde Adanada yöresel ciğer ile sabah kahvaltımızı alıp (Arzu eden misafirlerimiz tabak veya serpme kahvaltı tercih edebilirler) . İlk durağımız olan Halfeti’ye geçiyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile sular altında kalmış Halfeti’nin Birecik Baraj gölü üzerinde tekne turuna katılıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü geziyoruz.Buradan ayrılıp Urfa’ya geçiyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardımdan ilk durağımız kendine has dokulu kümbet evleri ve Dünya’da ki ilk üniversitenin yer aldığı Harran. Burada Ulu Cami Kalıntılarını, Höyük, Şehir Surlarını, Kaleyi ve geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Urfa’ya dönüp Balıklı Göle gidiyoruz. Balıklı Göl’ün hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında Urfan’nın Rızvaniye Camii’ni, Su kanallarını geziyor ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret ediyoruz. Panaromik olarak rehberimizden Urfa Kalesini dinledikten sonra alacağımız serbest zamanımızda Urfa çarşısında yöresel ürünler deneme şansımız oluyor. Günümüzü burada sonlandırıp konaklama için otelimize geçiyoruz.Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak sıra gecesine katılabilir. Konaklam urfa

*Konaklama oteli Vizyon Park*

 

2.GÜN Mardin Dara Antik Kenti Eski mardin Midyat

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız göbekli tepe. UNESCO kültürel miras listesinde yer alan o eşsiz arkeolojik kalıntıları rehberimizden dinliyoruz ve ardından Mardin’e geçiyoruz ve ilk olarak büyük Pers Kralı Darius’un şehri Dara Antik Kenti’ne gidiyoruz. Burada etkileyici nekropolünü (mezarlık) rehberimiz anlatımı ile dinliyoruz. Bir sonra ki durağımız 5. Yüzyılda yapılan ve Süryaniler için önemli bir merkez olan Deyrulzafaran Manastırı. Manastırın içinde yer alan eşsiz yapıları geziyor ve Süryani tarihini dinliyoruz. Kasımiye Medresesi bir sonra ki durağımız oluyor. Artuklu dönem mimarisini inceleyebildiğimiz medrese gezimizden sonra Eski Mardin merkezini geziyoruz. Son olarak Midyat’a geçiyoruz. Ve burada rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimiz sonrasında konaklamamızı yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Midyat’ta. 

*Konaklama oteli Mardin Yaygrand Otel*

3.GÜN Hasankeyf Diyerbakır Hasanpaşa hanı

Sabah Otelimizden çıkış yaptıktan sonra yola koyuluyoruz ve durağımız Hasankeyf. Burada 11 bin yıllık Hasankeyf tarihini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak için Batman’a geçiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra 6 bin yıllık geçmişi olan Diyarbakır’a gidiyoruz. Burada ki ilk durağımız kentin simgelerinden biri olan On Gözlü Köprü. Burada rehberimizin anlatımı dinleyip yine aynı bölgede yer alan Diyarbakır Surlarını da panaromik olarak görüyoruz. Daha sonra 4 Ayaklı Minare, Hasanpaşa Hanı ve Ulucamii gibi önemli merkezleri ziyaret ediyoruz. Ve günümüzü noktalayıp konaklama otelimize geçiyoruz.

*Konaklama oteli  Diyarbakır Prestij Otel*

4.GÜN Nemrut Gaziantep

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra ilk durağımız Nemrud Dağı. Burada Komagene Krallığına ait kalıntıları görüyor ve eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Buradan ayrılıp Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz .Gaziantep’te ki otelimize yerleşiyoruz.

*Konaklama oteli Tilmen Gaziantep*

 

5.GÜN Zeugma Müzesi Bakırcılar çarşısı Almancı pazarı

Sabah otelimizden çıkışımızı yaptıktan sonra ilk durağımız Zeugma Müzesi. Müzeyi ve içinde yer alan eşsiz mozaikleri inceliyor ve rehberimizin anlatımı ile bilgileniyoruz. Daha sonra tarihi çarşılar bölgesine geçiyor ve Zincirli Bedesteni, Almancı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı’nı geziyoruz. Burada yöreye özgü bakır işi el ürünlerini görüp yapılışlarını görme şansına sahip oluyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda hediyelik eşya, baklava ve Antep fıstığı gibi yöreye özgü ürün alışverişi yapabilirsiniz. Sonrasında turumuzu burada noktalıyoruz ve İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. İzmir’e vardıktan sonra bir sonra ki Martı tur operasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

** Konaklama otelleri müsaitlik durumuna göre değişiklik gösterebilir **

Fiyata Dahil Olanlar

  * 3-4-5 Yızlızlı Otel Konaklamaları
  * Otelde alınacak 4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemekleri(Urfa’da Sıra gecesi Akşam yemeği Extra)
  * Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Çevre Gezileri
  * Otobüs içi İkramlar
  * Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                       
  * Yöresel Eğlenceler Halay Davul Zurna eşliğinde
  * Seyahat Sigortası 
  * Martı Tur Refakatı ve Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

  *Müze ören yeri girişleri

  *Urfa sıra gecesi eğlencesi( akşam yemeği ekstra)

  *Halfeti tekne turu

  *Hasankeyf tekne turu

  *Nemrut Dağı ulaşım

  *Kişisel harcamala

   

  Extralar

  Sira gecesi yemekli eğlence: kisi başı: 600 TL

  Hasankyf tekne: kisibaşi: 200 TL

  Halfeti tekne: kisi bası: 200 TL

  Nemrut domuslar kişi basi: 300 TL

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 9990 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
10549TL
10849TL
11089TL
Word Kart
10549TL
10849TL
11089TL
Maksimum
10549TL
10849TL
11089TL
Axess
10549TL
10849TL
11089TL
Paraf
10579TL
10879TL
11489TL
CardFinans
10579TL
10879TL
11489TL

TANITIM VİDEOSU