Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Büyük Balkan Turu | Konaklamalı Tur - 2250.00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

izmir çıkışlı Büyük Balkan Turları

Program

*** EKSTRA TUR YOK ***
KAVALA – SELANİK – ÜSKÜP – OHRİD – STRUGGA – BİTOLA – RESNE – TİRAN - İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK – MOSTAR – SARAYBOSNA – BELGRAD - SOFYA
1 GÜN Gece Yolculuğu – İZMİR – KAVALA :
Akşam 19.00’da Üçkuyular dan 19:30 da Lozan Atatürk Lisesi önü,19:50 Anıt tan 20:00 da Yunuslar , 20:10 Bostanlı İskele durağı dan misafirlerimizi alarak Balkan turumuzu başlatıyoruz. Ayvalık-Çanakkale yolu ile yolda uygun molalar vererek İpsala Sınır Kapısı na ulaşıyoruz.
2 GÜN – SELANİK - KAVALA :
Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, KAVALA a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde KAVALA LİMAN ında oluyoruz. Kahvaltı sonrası Kavala şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Kavala Su Kemerleri, Aziz Paul Kilisesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi, Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli bulunmaktadır. Kavala sahillerinde verilen fotoğraf molası sonrası Selanik e hareket. Selanik de ilk olarak Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün doğduğu evi ziyaret ederek başlıyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizin ardından Panoramik olarak şehir turumuzu başlıyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, görülecek yerler arasındadır. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Selanik OTEL limizde.
3. GÜN – MANASTIR – RESNE – STRUGA - OHRİD :
Sabah kahvaltı sonrası Manastır a doğru yola çıkıyoruz. Balkanlar ın en eski şehirlerinden biri olan, MAKEDONYA nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR a (BİTOLA) varıyoruz. Makedonca da da Manastır anlamına gelen `BİTOLA’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. MANASTIR da ayrıcaMUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün mezun olduğu MANASTIR ASKERİ İDADİ yi (Askeri Lise) ve buradaki ATATÜRK MÜZE sini de ziyaret etme şansını bulacağız. MANASTIR da serbest zamanın ardından, 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi nin öncülerinden Niyazi Bey in memleketi olanRESNE de Niyazi Bey in Fransa’daki Château de Chenonceau yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında OHRİD e hareket ediyoruz. Unecco Dünya Mirası listesindeki OHRİD, Gölü Tipik çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri, St. Panteleymon Ortodoks kilisesini Aya Sofia Kilisesini ve Roma Tiyatrosunu, Çınar meydanın ardından DİRİM nehrinin OHRİ gölününe boşaldığı STRUGA yı görüyoruz. otele yerleşme, akşam yemeği hotelimizde. 
. 4.GÜN - OHRİ - ÜSKÜP ( MAKEDONYA ) : 
Sabah kahvaltısı ardından OHRi çarsısında serbest zamanımız olacaktır, Evliya çelebinin tabiriyle “CENNETTEN KOPAN PARÇA“ dır OHRİ GÖL KAYNAKLARI, UNESCO tarafından Dünya mirası altında korunmaktadır, isteyen misafirlerimiz OHRİ GÖLÜNDE tekne turu yapabilir. (Ekstra) Turumuzdan sonra OHRİ den ayrılıp ile ÜSKÜP e ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala Türk-İslam eserleri ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya yanın başkenti ÜSKÜP ü geziyoruz. Yahya Kemal Beyatlı nın doğduğu şehir olan ÜSKÜP te tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender Heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama HOTEL imizde. 
. 5.GÜN - PRİZEN - PRİTİNA ( KOSOVA ) – İŞKODRA ( ARNAVUTLUK )
Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından PRİSTİNA daha sonra PRİZREN e geliyoruz. Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri PRİZREN de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii dir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı ,Halveti Tekkesi , Bayraklı Camii ,Şadırvan Mevkii ni gezdikten sonra İSKODRA ya hareket ediyoruz.Osmanlı döneminde baş rol oynamış kentlerden biri olan İşkodra da panoramik bir şehir turu sonrası Akşam yemeği ve konaklama için HOTEL imize geliyoruz.
6.GÜN - BAR- BUDVA (KARADAĞ) – KOTOR-DUBROVNİK (HIRVATİSTAN), TREBİNYE (BOSNA HERSEK)
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizininincisi Dünyanın en genç ülkelerinden biri olan KARADAĞ a giriş yapıyoruz.BAR a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra, durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. BUDVA nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Karadağ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan KOTOR a geliyoruz. Unesco nun Dünya Miras Listesine giren bu tarihi kentte güçlü kaleleri ve mimari dokusu bizi çok etkileyecektir. Daha sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında, DUBROVNİK e doğru hareket ediyoruz. DUBROVNİK panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve Dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme TREBİNYE’deki HOTEL’imizde. 
7.GÜN - POÇİTEL – MOSTAR – KONYİÇ - SARAYBOSNA (BOSNA HERSEK)
Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası MOSTAR ve POÇİTEL gezimizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen POÇİTEL i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan MOSTAR. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen MOSTAR KÖPRÜSÜ Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. MOSTAR KÖPRÜSÜ nün ardından KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ni görüyoruz. Ondan sonar KONYİÇ üzerinden, SARAYBOSNA ya doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben, yapacağımız SARAYBOSNA Panaromik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı BAŞÇARŞI gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden KURŞUNLU MEDRESESİ, HÜSREV BEY CAMİİ, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşı nın çıktığı LATİN KÖPRÜSÜ, FATİH SULTAN MEHMET HAN a atfedilen FATİH CAMİİ si görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu, FATİH SULTAN MEHMET in şehre girdiği kapıdan geçip, Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağız. Şehir turu sonrası otelimize akşam yemeği ve konaklama OTEL limizde. 
. 8.GÜN - : SARAYBOSNA ( BOSNA HERSEK ) – BELGRAD ( SIRBİSTAN ) 
. Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, SIRBİSTAN ın Başkenti, Eski Yugoslavya nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu BELGRAD a hareket. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı veTaş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası akşam yemeği ve konaklama OTELİMİZDE. Dileyen misafirlerimizin katılabilecekleri Yemekli Sırp Gecesi Programı (Ekstra), Geceleme otelimizde.
9.GÜN - : BELGRAD ( SIRBİSTAN ) – SOFYA ( BULGARİSTAN )
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sofya ya hareket. Sofya ya varış ve otelimize yerleşme ve kısa süreli dinlememizin ardından panoromik Sofya şehir turumuzda Balkanların en büyük kilisesi olan AleksandrNevski Katedrali, Balkanların en büyük kütüphanelerinden olan Milli Kütüphane ve Sofya Üniversitesi, günümüzde arkeoloji müzesi olarak kullanılan Ulu Cami, şehrin simgesi Sofya heykeli, Banyabaşı Cami (Seyfullah Efendi Cami ) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme Sofya OTEL’imizde.
10. GÜN - : SOFYA / KAPIKULE / EDİRNE / İZMİR : 
Sabah kahvaltımızı ardından Kapıkule ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Kapıkule sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, ülkemize giriş yapıyoruz. Keşan /Çanakkale yolu ile gece geç saatlerde İzmir de oluyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  - LÜX OTOBÜS İLE ULAŞIM 
  - TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ 
  - 8 GECE 4* HOTEL KONAKLAMALI
  - HOTELLERDE 8 AKŞAM YEMEĞİ 
  - HOTELLERDE 8 SABAH KAHVALTISI 

Fiyata Dahil Olmayanlar

  - 15 TL YURT DIŞI ÇIKIŞ FONU
  - 120 € VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ
  - 15 € SEYAHAT SİGORTASI
  - KİŞİSEL HARCAMALAR 

  - ÖĞLEN YEMEKLERİ

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 2250.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
2376TL
2444TL
2498TL
Word Kart
2376TL
2444TL
2498TL
Maksimum
2376TL
2444TL
2498TL
Axess
2376TL
2444TL
2498TL
Paraf
2383TL
2450TL
2588TL
CardFinans
2383TL
2450TL
2588TL

TANITIM VİDEOSU