Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Ramazan Bayramı Özel Kapadokya Turu | Konaklamalı Tur - 410.00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Ramazan Bayramı Özel, 3 Gece 3 Gün (2 Gece Konaklamalı) TUZ GÖLÜ, ANITKABİR, SARATLI KIRKGÖZ GEZİLERİ İLE FARKLI PROGRAM

Program

İzmir’den Çıkış ve Yolculuk

Saat 20.00’de belirlediğimiz noktadan siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası KAPADOKYA’ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde Aksaray'a ulaşıyoruz.

 1. Gün: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Üçgüzeller, Ürgüp, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu`nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı`nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran IHLARA VADİSİ’nde; Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kilise’yi ziyaret ediyor ve melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından NARLIGÖL (ACI GÖL) KRATER GÖLÜ’ne gidiyor ve anılarımızın arşivine yeni fotoğraflar ekliyoruz. Ardından peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyoruz. İlk olarak GÜVERCİNLİK VADİSİ’ni ardından UÇHİSAR KALESİ’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü ONYX TAŞI’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O AĞACIN ALTINDA’ya gidiyoruz. Ardından ÜÇGÜZELLER’i görüp,ÜRGÜP’e geçiyoruz. Ürgüpte ikinci ASMALI KONAK EVİ’Nİ ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 1. Gün: Hacıbektaş, Paşabağ, Dervent, Güvercinlik, Avanos, Göreme. Çavuşin

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)Balon turunun ardından sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLLİYESİ ’Nİ ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Sırasıyla; NADAR, DERGÂH ve HAZRET AVLU’LARINI ve etraflarını süsleyen yapıları (üçler ve aslanlı çeşme, aşevi, cami, mihman evi, meydan evi, çilehane, kırklar meydanı) ziyaret ediyoruz. Son olarak Hacı Bektaş-I Veli’nin ve Balım Sultan’ın Türbelerini de ziyaret ettikten sonra Hacı Bektaş’tan ayrılıyor ve ÇAVUŞİN’E gidiyoruz. Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından öğle yemeği için Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde yemek molası veriyor ve yöreye özgü lezzetleri tatmaya devam ediyoruz. Yemek sonrası yapılarıyla bizleri büyüleyecek; Asmalı Konak Dizisi’nin de ilk çekimlerine ev sahipliği yapan Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından PAŞABAĞ, DERVENT, GÜVERCİNLİK VADİSİ ve AVANOS gezilerimizi tamamlayıp, bol bol fotoğraflarımızı çektikten sonra, günü Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk ile sunan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’Nİ ziyaret ederek sonlandırıyor ve ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. *** Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimizle birlikte EKSTRA olarak sunulan kapadokya Türk Gecesi’ne katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Türk Gecesi keyfinden sonra otelimize gece yarısı saatlerinde dönüyoruz.

 1. Gün: Saratlı Kırkgöz Yer altı Şehri, Tuz Gölü, ANITKABİR, 1. Ve 2. Meclis Binaları

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; her programda göremeyeceğiniz, yer altı şehirlerinden engüzellerinden olan SARATLI KIRKGÖZ YER ALTI KENTİ’ni geziyoruz. Yolculuğumuzda sırada TUZGÖLÜ var. Sonrasında farkımızı ortaya koyarak, programımıza ANKARA ile devam ediyoruz. İlk durağımız tabiî ki Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebedi istirahatgahı ANITKABİR. Aslanlı yolda yürüyüp Anıtkabir Müzesini gezip, ATA’mızın kişisel eşyalarını fotoğraflayıp, sıradaki duragımız olan 1. VE 2. MECLİS BİNALARINI gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki İzmir MT Tur Seyahat Acentesi organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  * Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

  * 2 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama

  * Araç içi İkramlarımız

  * Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)

  * Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  * Seyahat Sigortası Güvence Paketi

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

  * İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

  * Son Gün Alınan Akşam Yemeği

  * Öğle Yemekleri ve Molalar

  * Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi

  * Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği (hava şartları dâhilinde)

  * Harici Ulaşım hizmetleri

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 410.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
433TL
445TL
455TL
Word Kart
433TL
445TL
455TL
Maksimum
433TL
445TL
455TL
Axess
433TL
445TL
455TL
Paraf
434TL
446TL
472TL
CardFinans
434TL
446TL
472TL

TANITIM VİDEOSU