Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Midilli Turu (2 Gün 1 Gece) | Konaklamalı Tur - 750.00TL

Yaz Turları
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Bir gece konaklamali izmir cikisli yunan adası midilli turu

Program

1. GÜN:

Sabah saat 05.00’ de Belirtilen noktolardan siz değerli misafirlerimizi alıyoruz. Ayvalık' a doğru yola çıkıyoruz. 08.00 çivarlarında Ayvalık Limanında Pasaport işlemlerimizin ardından feribota binip yaklaşık 1,5 saatlik sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli’ye ulaşıyoruz. Pasaport kontrolünden sonra valizleri bizi bekleyen otobüse yerleştirip, yürüyerek şehir turuna başlıyoruz. Keyifli bir şehir turunda Sapho Meydanından başlayarak, AgiosTherapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Yeni cami ve hamamı gibi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Midilli mutfağının eşsiz tatlarını tatmak için Midilli sahil restoranlarının en ünlülerine ev sahipliği yapan, Epano Skala ya da Panagiouda’ya doğru yola çıkıyoruz. (Öğle yemeği Midilli merkezde de alınabilir.) Burada aldığımız öğle yemeğinin ardından Midilli’nin en otantik yerleşimlerinden biri olan Agiassos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryemana Kilisesiyle ünlü bu dağ köyüne vardığımızda Köyün Şirince’ye benzeyen sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Köy dönüşü Yunanistan’ın en ünlü halk ressamlarından Midillili Theofilos’un son iki yılını geçirdiği büyük bir ağaç kovuğunun bulunduğu Karini’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam taverna eğlencesine kadar serbest zaman veriyoruz.

2. GÜN:

Otelde aldığımız kahvaltının ardından bu günün ilk durağı olan Thermi’yedoğtu yola çıkıyoruz. Kaplıcaları, Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palas otel önünde fotoğrafmolası verip ardından adanın en mistik yeri olan Mandamados’a doğru yola çıkıyoruz. Burada yer alan adanın en ünlü kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırını yakından tanıyoruz. Burada adaya özgü ballı yoğurt ve lokma tadımı yapabilirsiniz. Sonraki durağımız Midilli’nin en güzel ve en turistik beldesi olan Molivos… Assos’un tam karşısında yer alan bu kentte öğle yemeği molamızı veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada denize de girebilir. Molivos Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molivos’da geçirdiğimiz keyifli anlardan sonra Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece 4-5 km uzaklıkta olan en güzel sahile sahip olan Petra’ya ulaşıyoruz. Programın akışına göre yüzme molası burada da verilebilir. Petra’da yaptığımız panoramik turun ve kayaya oyulmuş 114 basamakla çıkabileceğimiz, kasabayı yüksekçe bir kayanın üstünden seyreden Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında adanın iç tarafından Kalloni ve Gera Körfezlerini izleyerek keyifli yolculuğumuza devam ediyoruz. Yorucu ama bir o kadar da keyifli olan bu yolculuk Midilli Merkez’de sona eriyor. Feribot saatine kadar serbest zaman veriyoruz. Ve 18:00 feribotuyla Ayvalık’a geri dönüyoruz. Bir daha ki organizasyonumuzda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz…

ÖNEMLİ NOTLAR :
* Rehberimizin gereken durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkı vardır.
* Pasaportunda KKTC girişi olan misafirlerimiz adaya giriş yapamazlar.
* Ön ödeme yapmadan turlarımıza kayıt alınmamaktadır.
* Pasaportunuzun geçerlilik süresi, tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık olmalıdır.
* Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Fiyata Dahil Olanlar

  * GİDİŞ – DÖNÜŞ FERİBOT BİLETİ                
  * 1 GECE OTELDE KONAKLAMA       
  * SABAH KAHVALTISI            
  * TAVERNADA SİRTAKİ GECESİ - AKŞAM YEMEĞİ
  * REHBERLİK HİZMETİ

Fiyata Dahil Olmayanlar

  * 15 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI
  * ÖĞLE YEMEĞİ
  * AKŞAM YEMEĞİNDE ALINAN İÇECEKLER
  * VİZE ÜCRETİ

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 750.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
792TL
815TL
833TL
Word Kart
792TL
815TL
833TL
Maksimum
792TL
815TL
833TL
Axess
792TL
815TL
833TL
Paraf
794TL
817TL
863TL
CardFinans
794TL
817TL
863TL

TANITIM VİDEOSU