Kayak Turları   |   Konaklamalı Turlar   |   Günübirlik Turlar               

Midilli Turu (2 Gün 1 Gece) | Konaklamalı Tur - 750.00TL

Kültür Turu
Aradıgınız Tur tarihi Yoksa:
Hemen Bizimle iletişime geçiniz...
Sizin için turu açalım

Bir gece konaklamali izmir cikisli yunan adası midilli turu

Program

1. Gün

Cumrtesi; Saat 07:00 İtibari ile AYVALIK FERIBOT gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da Midilli ’ ye hareket ediyoruz. Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz. Gümrük işlemlerinden hemen sonra rehberimiz eşliğinde şehir merkezi, Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı, Tarihi Roma Agorası, Vali ve Yalı Cami gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Midilli şehir merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos dağ köyü için harekete geçiyoruz. Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ve Ayasos Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Midilli ‘ ye doğru harekete geçiyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra, Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.

2. GÜN:

 Midillide serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek THERMI – MANDAMADOS – MOLIVOS (Mithimna) – PETRA turuna (25 euro) katılabilirler. Tur Programı: Tehermi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas ’ ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın insan kanından yapılmış tek ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘ a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz. Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlardan alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolunda Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla Bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. 17:00 Limanda buluşma ve Gümrük işlemlerinin ardından Ayvalığa doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saatlik bir deniz yolculuğunun ardından Ayvalığa ulaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR :
* Rehberimizin gereken durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkı vardır.
* Pasaportunda KKTC girişi olan misafirlerimiz adaya giriş yapamazlar.
* Ön ödeme yapmadan turlarımıza kayıt alınmamaktadır.
* Pasaportunuzun geçerlilik süresi, tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık olmalıdır.
* Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

*İzmir-Ayvalık arası ulaşım fiyatı kişi sayısına göre belirlenecektir.

Fiyata Dahil Olanlar

  1- Ayvalık – Midilli - Ayvalık Gidiş Dönüş feribot bileti (Liman vergileri dahil)

  2- İlk gün Türkçe rehberli şehir turu

  3- 1 gece 3 yıldız (Marilena, Molivos 2, Molivos 1, Silver Bay) otellerinde oda kahvaltı konaklama

  4- Canlı müzikli Yunan tavernasında akşam yemeği (İçkiler hariç) 5- Türkçe rehberlik hizmetleri 6- Seyahat sigortası Tur fiyatına dahil olmayan 

Fiyata Dahil Olmayanlar

  1- Vize ücreti 

  2- Yurtdışına çıkış harcı 

  3- Öğle yemekleri 

  4- Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR: Lütfen Okuyun!!

    Martı Tur Turizm(İzmir MT Tur Seyahat Acentası) hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

    Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

    Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız.

    Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

    Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once KAPORA(Ön ödeme) yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ön ödeme yapılmamış rezervasyonlar tur tarihinden bir gün önce saat 18:00 da iptal edilir.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini veya kapora(ön ödeme) yatırabilirsiniz.

Satın Al ön ödeme yap butonu ile kolayca tüm turlarıma rezervasyon yaptırabilir, ön ödeme veya tamamını kredi kartınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödeme tüm kredi kartlarına taksit imkanı tanımaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Kredi Kartı Taksit

Taksit şeçekleri --- Tek çekim: 750.00 TL

Kredi Kartı
3 Taksit
6 Taksit
9 Taksit
Bonus Kart
792TL
815TL
833TL
Word Kart
792TL
815TL
833TL
Maksimum
792TL
815TL
833TL
Axess
792TL
815TL
833TL
Paraf
794TL
817TL
863TL
CardFinans
794TL
817TL
863TL

TANITIM VİDEOSU